wt. Paź 4th, 2022

Brak słusznego wyświetlania się strony przekładać się będzie na straty finansowe, co można ograniczyć poprzez monitoring dostępności stron internetowych. Kiedy nie jest dostępna dla Internautów, w owym czasie w coraz to bardziej konkurencyjnym środowisku będą oni wypatrywać alternatywy. Tracić można w ten sposób kolejnych użytkowników, czy konsumentów.

Inwestując w monitoring działania stron www, wolno korzystać z dostępu do szeregu działań, jakich celem jest zapewnienie stałej dostępności do strony. W MonitWeb zapewniona jest kontrola tego, jakim sposobem działa serwis internetowy internetowy przez 24 godziny.Zezwala to między innymi uniknąć sytuacji, w jakiej będzie dochodzić do utraty potencjalnych kontrahentów. W jaki sposób wskazują badania uskutecznione przez Google nawet 4/5 Internautów nie powraca na witrynę, czy do sklepu internetowego, z jakiego nie są usatysfakcjonowani. Brak dostępu do portalu internetowego, który się wydłuża to utrata możliwych do zdobycia dochodów.

Jak zadbać o solidne wyniki witryny wykorzystując monitoring dostępności?

Najogromniejszym problemem jest brak dojścia do witryny, jaki trwa parę dni. Niemniej jednak nawet kilka godzin, w czasie jakich portal internetowy nie będzie się wczytywał, będzie problemem dla firm.

Konsumenci nie będą mogli:
– przejrzeć oferty,
– złożyć zamówienia,
– dokończyć proces zakupu produktów.

Korzystając z usługi MonitWeb, jaką jest monitoring dostępności stron internetowych, wolno w całości wyeliminować sytuacje, kiedy domena będzie nieosiągalna dla Użytkowników internetu. Do tego kontrolowana jest funkcjonalność, lub wydajność serwisu internetowego. Stałemu monitorowaniu podlega między innymi to, jak działają serwery. Ograniczenie problemów z prędkością wyświetlania się strony, ogranicza niezadowolenie odwiedzających. Firmy są w stanie utracić pozytywny wizerunek marki. Każda domena internetowa ma okazję tracić zasięgi. Wygoda korzystania z zasobów Internetu jest coraz to ważniejsza dla użytkowników.

Wobec tego monitoring dostępności stron internetowych jest w stanie przeciwdziałać:
– stratom pieniężnym,
– słabszej pozycji witryny w wyszukiwarce Google,
– ujemnemu postrzeganiu marki,
– obawom przed zrealizowaniem transakcji ze względu na postrzeganie bezpieczeństwa strony internetowej,
– przerwom w dostępie do informacji.

Co jest przeprowadzane w ramach monitorowania stron WWW?
W firmie MonitWeb realizowany jest stały monitoring, co jest procesem kontrolnym, który zezwala prędko reagować na awarie komplikacje z ładowaniem się witryny. Kiedy portal przestaje dobrze funkcjonować, wówczas awaria jest natychmiast zgłoszona. Wybitnie przydatne są regularnie dostarczane wiadomość dotyczące charakteru awarii, która wystąpiła na witrynie internetowej. W ten sposób monitoring działania stron www na bieżąco dostarcza wartościowe informacje, które są główne z punktu widzenia prawidłowej oraz rychłej reakcji. Regularnie dostarczane meldunki obejmują szczegółowe statystyki z monitoringu witryny. Zezwala to między innymi monitorować zadania Cron, a też to jak faktycznie funkcjonują. Taka kontrola jest sposobem na unikanie sytuacji, gdy główne procesy w stronie internetowej nie funkcjonują porządnie oraz nie spełniają swojej funkcji. Zatem inwestycja w monitoring działania stron www to oszałamiający sposób na ograniczenie możliwych do wystąpienia strat pieniężnych. Gwarantuje to skuteczne prowadzenie biznesu internetowego.